02-06-201715:36

В результаті публічного конкурсу кандидатом на керівника системи безоплатної правової допомоги визначено Павла Мороза, - Мін’юст

Кандидатом на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги визначено Павла Мороза. Відповідне рішення було прийняте виконуючою обов’язки Державного секретаря Мін’юсту Оленою Косолаповою за результатами проведеного конкурсного відбору.

«Мені на розгляд було надано пропозиції щодо 2 кандидатів - Павло Мороз та Олексій Шевчук. Вчора я особисто провела співбесіди з цими кандидатами, в ході яких я заслухала бачення розвитку системи безоплатної правової допомоги. Також ми проаналізували управлінський досвід кандидатів. На підставі співбесід я прийняла рішення щодо обрання кандидатом на посаду директора Координаційного центру пана Мороза», - сказала Олена Косолапова.

Вона повідомила, що нині проводяться усі необхідні законодавчі процедури, після чого буде підписано відповідний наказ про призначення, який буде опубліковано на сайті Міністерства юстиції.

Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова у свою чергу наголосила: у зв’язку з тим, що багато неурядових організацій, які працюють з центрами безоплатної правової допомоги, звернулися з проханням провести консультаційний конкурс, щоб можна було побачити претендентів, доброю волею Міністра юстиції було прийнято рішення змінити умови призначення і провести відкритий конкурсний відбір.

«У Міністерстві юстиції була створена конкурсна комісії, до якої увійшли як представники міністерства, так і представники громадськості, які могли озвучити свою позицію щодо претендентів. Кандидати, які набрали більше 4 голосів членів комісії, були перенаправлені до Державного секретаря для фінальної співбесіди», - сказала заступник Міністра юстиції.

Вона також зауважила, що співбесіди претендентів з конкурсною комісію транслювалася онлайн. Також на співбесідах були присутні міжнародні спостерігачі – представники канадського та американського посольств, представники Ради Європи та спільного проекту з Європейським Союзом, представники ЗМІ.

«Таким чином ми зробили цю процедуру надпрозорою», - сказала Наталія Севостьянова.

При цьому вона зауважила, що їй не зовсім зрозуміле невдоволення окремих представників неурядових організацій, які бажали перемоги іншого кандидата.

«Якби Міністр юстиції реагував на тиск, то свого часу не було б призначено минулого керівника БПД, який за три роки побудував цю систему. Конкурсна комісія відпрацювала як фільтр, і ми вважаємо, що за результатами відбору були рекомендовані найсильніші кандидати. Давайте об’єктивно оцінювати всіх кандидатів і зважувати на їхні якості. Ми завжди раді, коли неурядовий сектор представляє нам своє бачення розвитку і ми готові бути з ними партнерами. Але ми проти прямого тиску, який в результаті не йде на користь ні системі безоплатної правової допомоги, ні тим, хто його вчиняє», - заявила Наталія Севостьянова.

Павло Мороз зазначив, що команда Міністерства юстиції виступає за повну прозорість процесів, які відбуваються у відомстві.

«Якби не було цієї відкритості, ми б не змогли досягти тих результатів, які ми маємо за останні роки», - зауважив він.

«Я закликаю представників громадськості до конструктивної співпраці для подальшого розвитку системи БПД в Україні. Я єдиний кандидат, який презентував на конкурсному відборі стратегію розвитку центрів правової допомоги. Для мене ця посада – не кар'єрний етап, проте можливість зробити так, щоб вже запроваджені реформи у сфері безоплатної правової допомоги були втілені в життя ще більш ефективно», - сказав Павло Мороз.

Серед цілей, досягнення яких найближчим часом буде пріоритетом системи БПД, Павло Мороз назвав підвищення якості та швидкості надання послуг, розвиток онлайн сервісів, популяризація послуг БПД серед населення, підвищення правової грамотності громадян, а також підсилення інституційної спроможності та незалежності Координаційного центру.

«Через 100 днів після початку моєї роботи на новій посаді ми проведемо ще одну прес-конференцію, де я відзвітую про роботу, яка буде зроблена за кожним із цих напрямків», - резюмував Павло Мороз.

Нагадаємо: 

1. Конкурс на заміщення посади директора Координаційного центру з надання правової допомоги було оголошено після того, як колишній керівник Андрій Вишневський перейшов працювати до Міністерства юстиції на посаду заступника Міністра юстиції. 

2. Комісія з відбору кандидатів на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги складалася з 8 чоловік:  п'ятеро - представники Міністерства юстиції, троє - представники громадських  організацій. Спостерігачами конкурсу виступили представники посольств США та Канади.

3. Проведення конкурсу транслювалось он-лайн з можливістю долучитись до спостерігання його перебігу представниками ЗМІ, громадськості та всіма охочими. 

4. Документи на участь у конкурсі на заміщення вакантної посади керівника системи безоплатної правової допомоги подали 8 кандидатів. Комісія розглянула подані пакети документів та прийняла рішення про допуск 6 кандидатів до участі у відборі. Відносно 2 претендентів було прийняте рішення про відмову в допуску через відсутність достатнього досвіду роботи, передбаченого умовами проведення конкурсу. 

5. За підсумками співбесіди з претендентами комісія рекомендувала Державному секретарю Міністерства юстиції 2 кандидатів, які за підсумками голосування набрали не менше 4 голосів членів комісії. Ними стали заступник Міністра юстиції Павло Мороз та адвокат Олексій Шевчук. 

6. Згідно Закону та процедури на основі рекомендацій комісії виконуючою обов’язки Держаного секретаря Мін’юсту Оленою Косолаповою кандидатом на керівника системи безоплатної правової допомоги визначено Павла Мороза.