18-09-202311:16

В Україні буде відкрито представництво Міжнародної організації права розвитку: укладено відповідну Угоду

Міністр юстиції України Денис Малюська провів зустріч із представниками Міжнародної організації права розвитку (МОПР), під час якої було підписано Угоду про заснування представництва цієї організації в Україні. Ця Угода стала першим етапом оформлення правового підґрунтя для діяльності МОПР в Україні.

МОПР є партнером Уряду України з підтримки діяльності у сфері реформ з 2015 року. Значна частина роботи Організації була зосереджена на боротьбі з корупцією в Україні. Після російського вторгнення МОПР продовжує надавати підтримку Офісу Генерального прокурора, у тому числі щодо забезпечення документування та розслідування воєнних злочинів рф в Україні.

Угода про заснування представництва МОПР в Україні врегулює правовий статус міжнародної організації, що працює в Україні, та дозволить МОПР продовжувати надавати і розширювати підтримку ключових державних інституцій та громадянського суспільства в Україні, у тому числі сприяти забезпеченню підзвітності та справедливості для осіб, які зазнали та досі зазнають страждань внаслідок російського вторгнення.

У подальшому Українська сторона зобов'язалась здійснити всі кроки, необхідні для набрання цим договором чинності. Зокрема, Міністерство юстиції розпочне підготовку пакету документів щодо ратифікації Угоди, а саме: розробить проєкт Закону України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Міжнародною організацією права розвитку  про заснування представництва Міжнародної організації права розвитку в Україні» та проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про подання на ратифікацію Угоди про заснування представництва МОПР».

Угода між Урядом України та МОПР про заснування представництва Організації в Україні набере чинності після надання Верховною Радою України згоди на обов’язковість для України Угоди.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-kerivnitstva-ministerstva-z-predstavnikami-mijnarodnoi-organizatsii-prava-rozvitku-idlo-kiiv-18-veresnya-2023-roku