24-11-200600:00

В Україні планується створити всеукраїнській правовий веб-портал, доступ до якого буде здійснюватися з кожної бібліотеки

Міністерство юстиції України має вивчити можливість та вжити заходів для створення в Україні всеукраїнського правоосвітнього веб-порталу. Доступ до такого порталу повинен бути забезпечений з кожної бібліотеки через мережу Інтернет.

Про це йшлося під час засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яке відбулося 24 листопада у Києві.

Як наголосила у ході засідання заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова, останнім часом відзначається досить високе зростання інтересу людей до правової інформації, про що можна судити зі зростаючого в Україні попиту на юридичну літературу.

Лідія Горбунова також відзначила, що згідно з дослідженнями, в державі постійно збільшується цікавість до роботи судових органів, органів законодавчої влади, Президента України та діяльності Кабінету Міністрів України.

Усі ці аспекти, на думку заступника Міністра, можуть покластися в концепцію майбутнього правоосвітнього веб-порталу. Як наголосила Лідія Горбунова, Конституцією громадянам гарантується набуття правових знань, а також вільний доступ до офіційних джерел правової інформації.

Лідія Горбунова також повідомила, що наразі відпрацьовуються механізми доступу громадян до джерел нещодавно створеної Національної юридичної бібліотеки. Тож правоосвітній портал, на думку заступника Міністра, може забезпечити певний доступ користувачам до єдиного бібліотечного фонду, зокрема, створити можливості для здійснення віддаленого пошуку інформації в базі бібліотеки через мережу Інтернет.

Разом з тим, Лідія Горбунова наголосила, що на сьогодні правова освіта не фінансується ні з державного, ні з місцевого бюджетів. Це питання, наголосила вона, потребує вирішення на державному рівні. Також потребує вирішення питання виділення державних коштів для забезпечення бібліотечних закладів відповідними виданнями юридичного спрямування.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua