14-09-200400:00

В Україні розпочався традиційний осінній весільний бум

Протягом серпня-вересня органами реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України було зафіксовано середньомісячну кількість шлюбів, що вдвічі перевищує показники першого півріччя 2004 року. Якщо з січня по липень в Україні щомісячно реєструвалося в середньому 16,5 тисяч шлюбів, то починаючи серпня цей показник зріс близько до 30 тисяч шлюбів на місяць.

Як зазначила директор Департаменту нотаріату та органів реєстрації актів цивільного стану Мін′юсту України Людмила Павлова, осінь є традиційно шлюбною порою за предковічною українською традицією: ріст кількості шлюбів у цей період пов′язаний із закінченням сільськогосподарських робіт.

Давні українські традиції щодо приурочення весіль до закінчення сільськогосподарських робіт продовжуються і в наш час.

Так, 16 вересня 2004 року у Херсонському міському РАЦСі буде одночасно відсвятковано 22 «срібних» та «золотих» весілля. Як повідомила начальник відділу органів реєстрації актів цивільного стану обласного управління юстиції Олена Лукіних, одночасне святкування у вересні ювілейних весіль стає в Херсоні вже традицією. Цього року міська влада та обласне управління юстиції підготували ювілярам цінні подарунки та святкову вечерю.

Повідомляє про незвичайні весілля і Донецьке обласне управління юстиції. Так, у Маріупольському міському відділі реєстрації актів цивільного стану 18 вересня на весільний рушничок одночасно стануть молоді, а також батьки нареченого, що святкуватимуть у цей же день своє «срібне» весілля.

За даними Департаменту нотаріату та органів реєстрації актів цивільного стану Мін′юсту України осінній «весільний бум» як правило триває до листопада.

Загалом, за підсумками першого півріччя, 2004 року було зареєстровано 98 457 шлюбів. Це майже на 54% менше, ніж за такий же період минулого. Різкий спад укладених шлюбів у високосний рік є також традиційним для України і пов′язаний з народними повір′ями.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua