06-08-200400:00

В Україні вперше підбито точні дані щодо кількості операцій з купівлі та продажу нерухомості

З 2 по 4 серпня 2004 року в Україні було укладено 2722 договори купівлі-продажу нерухомого майна. Найбільша ділова активність в операціях з нерухомістю була зафіксована в Донецькій області – 272 договори, в м.Києві – 238 договори та в Київській області – 221 договір купівлі-продажу нерухомості. Найнижча активність спостерігалася у Волинській області – 11 договорів, Закарпатській області – 32 договори та у Тернопільській області – 37 договорів купівлі-продажу нерухомості.

Такі дані в Україні підбито вперше.

Статистика щодо укладання договорів з купівлі-продажу земельних ділянок, будинків, іншого нерухомого майна, договорів про дарування, обмін нерухомості тощо складена на підставі відомостей, що були занесені до Державного реєстру правочинів, введеного в дію Мін‘юстом України 2 серпня 2004 року. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Як наголосив Міністр, з 2 серпня до Реєстру вносяться всі договори купівлі-продажу нерухомого майна в країні, без чого такі договори вважатимуться недійсними. “А отже, відтепер в Україні вперше створена не лише можливість фіксувати та визначати беззастережне право юридичних та фізичних осіб на ті чи інші об‘єкти нерухомості. Але й з‘явилася можливість аналізувати реальну кількість транзакцій на ринку нерухомості та оцінювати відмінності ділової активності по регіонах.” – зазначив Олександр Лавринович.

Як повідомлялося, 2 серпня Міністерство юстиції України ввело в дію Державний реєстр правочинів. З початку роботи Реєстру бюро технічної інвентаризації (БТІ) мають право приймати документи, що встановлюють права на нерухомість, лише за умови їх реєстрації в Державному реєстрі правочинів. Функції по здійсненню держаної реєстрації правочинів та веденню Державного реєстру покладені на Міністерство юстиції України. Реєстрація правочинів проводитиметься шляхом внесення нотаріусами запису до Реєстру одночасно з його нотаріальним посвідченням. Адміністратором Реєстру визначене державне підприємство “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua