18-05-201816:15

В установах виконання покарань стартував проект «Справедливість та правовий захист»

В установах виконання покарань стартував спільний проект Міністерства юстиції України та МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України»  безоплатної правової допомоги для засуджених та працівників ДКВС України «Справедливість та правовий захист».

«Левова частка осіб, які відбувають покарання в наших установах, не знають своїх прав, а їх незнання веде до порушення. Безумовно, свої права потрібно відстоювати і захищати відповідно до українського законодавства. Сьогодні активно працює система безоплатної правової допомоги, і ми будемо її розвивати й для засуджених», - заявив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

Презентація спільної ініціативи відбулася в Бучанській виправній колонії №85, де особи, які відбувають покарання, вперше отримали правову допомогу від правозахисників в рамках нового проекту.

«Сьогодні ми пропонуємо новий формат спілкування - створення Ради з прав людини в Бучанській колонії. До неї входитимуть і співробітники, і засуджені, які зможуть обговорювати будь-які питання, що виникають в колонії. Зокрема, й суперечливі, і їх потрібно обговорювати в присутності представників прокурори. Тобто, всі питання можна вирішувати на місці, і не потрібно писати скаргу в інстанції. Це значно прискорить процес пошуку компромісу», - наголосив голова правління МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України»  Едуард Багіров.

На першому етапі проекту братимуть участь п’ять адвокатів, які надаватимуть безоплатні усні та письмові консультації з найбільш актуальних питань, що турбують засуджених та працівників установи. До кінця червня 2018 року проект Міністерства юстиції України та МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України»  охопить всі установи виконання покарань Київської області.

«Завдання Міністерства юстиції - бути тією основою, на якій чаша терезів не нахилятиметься ні в сторону засуджених, ні в сторону адміністрації.  Ми за цим пильно стежимо і продовжуватимемо й надалі виконувати відповідну роботу щодо встановлення справедливості. У деяких установах адміністрація перегинає палицю, з цим ми теж будемо боротися», - додав Денис Чернишов.

Починаючи з липня, безоплатні послуги правозахисники надаватимуть в межах Центрального міжрегіонального управління (Житомирська, Черкаська і Чернігівська області). У серпні проект охопить Західне міжрегіональне управління (Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська та Тернопільська області), у вересні Південне міжрегіональне управління (Одеська, Кіровоградська, Миколаївська та Херсонська області), у жовтні Південно – Східне міжрегіональне управління (Дніпровська, Донецька та Запорізька області), у листопаді Північно – Східне міжрегіональне управління (Харківська, Луганська, Полтавська та Сумська області), у грудні Центрально – Західне міжрегіональне управління (Вінницька, Хмельницька та Чернівецька області).

 «Спільно з правозахисниками та міжнародними організаціями ми розробили пам’ятки для родичів засуджених та осіб, узятих під варту, аби кожен мав можливість ознайомитися зі своїми законними правами та обов’язками. Подібні пам’ятки вже найближчим часом опиняться в усіх установах виконання покарань», - наголосив в.о. начальника Адміністрації ДКВС України Олександр Крикушенко.

До кінця року планується в усіх колоніях України одночасно 18-го числа кожного місяця заслуховувати засуджених осіб й працівників виправної колонії адвокатами та правозахисниками.