02-10-202314:30

Важлива інформація щодо подвійного громадянства кандидатів у члени Ради міжнародного Реєстру збитків!

Нагадуємо, триває конкурс, оголошений Міністерством юстиції України, з добору претендентів для надання пропозицій стосовно кандидатів для призначення члена Ради міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України (далі – Реєстр збитків).

Отримано роз’яснення від Секретаріату Реєстру збитків щодо подвійного громадянства кандидатів у члени Ради міжнародного Реєстру збитків.

Повідомляємо, що відповідно до Правила 5 Правил призначення та звільнення членів Ради Реєстру збитків (далі – Правила), два члени Ради не можуть бути громадянами однієї і тієї ж держави. У випадках, коли кандидат має два або більше громадянств, Секретаріат Реєстру збитків пропонує Учасникам та Асоційованим членам при висуванні кандидатів вказувати у довільній формі:

А) всі громадянства, які має кандидат, а також

Б) «ефективне громадянство» кандидата. Як наслідок, ефективне громадянство кандидата буде використовуватися для цілей Правила 5.

Ефективне громадянство кандидата ґрунтуватиметься на «міцних ефективних зв'язках» між ним і відповідною державою. Фактори для розгляду включатимуть постійне місце проживання, центр інтересів, родинні зв'язки, участь у громадському житті та здійснення політичних прав.

Основна інформація щодо конкурсу – ТУТ.