22-11-202115:10

Валерія Коломієць: Для впровадження положень Кодексу з процедур банкрутства необхідна консолідація законодавчої та виконавчої влади

Реформа сфери банкрутства, особливості відкриття провадження у справах про банкрутство юридичних осіб, продаж майна банкрутів на ProZorro - про це говорили на VІІ Форумі з конкурсного права, участь  у якому взяли заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць та директор Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов.

Під час форуму учасники підбили підсумки двох років функціонування Кодексу України з процедур банкрутства, визначили позитивні аспекти у правозастосуванні, намагалися розібратися, на чиїй стороні норми Кодексу — боржника чи кредитора. Окрім цього, розглянули, як застосовуються норми Кодексу в судовій практиці та поділилися думками, на що варто звернути увагу виконавчій владі, аби норми Кодексу працювали повною мірою.

Валерія Коломієць зазначила, Кодекс України з процедур банкрутства став значним проривом та, безсумнівно, має позитивні наслідки у правозастосуванні.  Як зазначила заступниця Міністра, це перший за часи незалежності держави комплексний документ, що врегульовує процедурні питання банкрутства. Кодекс містить багато положень, що перекликаються зі світовими стандартами. Водночас, аби продуктивно впровадити положення Кодексу, за її словами, необхідно консолідувати зусилля виконавчої та законодавчої гілок влади.

Офіційна частина заходу завершилася голосуванням за претендентів на винагороду «Визнання року — 2021», нагородженням номінантів і врученням подяк.

Захід було організовано Асоціацією правників України за підтримки Проєкту ЄС «ПРАВО-Justice».