15-10-202012:37

Валерія Коломієць: Мобільний застосунок «Твоє право» передано системі БПД для його подальшого вдосконалення та розвитку

Створення розділу «новини», розвиток розділів для інших категорій клієнтів системи безоплатної правової допомоги, інтеграція статей WikiLegalAid та можливість отримати консультацію on-line. Це – плани розвитку мобільного застосунку «Твоє право», який було передано системі БПД для подальшого розвитку та вдосконалення у співпраці з партнерами. Про це повідомила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

«Ми вдячні нашим партнерам. Застосунок «Твоє право» дуже важливий для клієнтів системи безоплатної правової допомоги. Це один з каналів комунікацій з людьми, який є більш зручний для певних категорій. У тому числі – внутрішньо переміщених осіб, людей, які опинилися на непідконтрольних Уряду України територіях», – зазначила Валерія Коломієць.

Застосунок «Твоє право» – це безкоштовний юридичний довідник. Він розроблений у 2018 році в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру для захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від гендерно зумовленого насильства. Минулого року застосунок було оновлено, додані нові розділи. Робота застосунку забезпечується ГО «Донбас СОС» у партнерстві з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Наразі мобільний застосунок «Твоє право» має чотири розділи:

  • ✓права осіб, які постраждали від збройного конфлікту в Україні,
  • ✓права осіб, які постраждали від гендерно зумовленого насильства,
  • ✓права осіб, які постраждали від торгівлі людьми,
  • ✓права ветеранів АТО/ООС та членів сімей загиблих.

Крім того, застосунок надає можливості:

  • переходу на зовнішні ресурси, в тому числі офіційні ресурси державних органів;
  • переходу на електронні державні сервіси, послуги;
  • ознайомлення та скачування зразків документів (заяв, позовів, скарг);
  • ознайомлення та завантаження інфографік, алгоритмів;
  • доступу до судової практики отримання інформації про партнерські організації.

«Система безоплатної правової допомоги впроваджує надання правових консультацій онлайн. Поки що це відбувається за допомогою чатів у соціальних мережах, сайту системи БПД. Така ж можливість може бути вбудована у застосунок «Твоє право», – розповів в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.--

Крім того, у планах розвитку застосунку – інтеграція інформації з довідково-інформаційної платформи «WikiLegalAid», яка наразі містить понад 1700 правових консультації. Буде створений також розділ «новини», де розміщуватиметься інформація щодо системи БПД, законодавчих змін тощо.

«Щодо створення нових розділів застосунку «Твоє право», то тут важлива ефективна взаємодія між усіма суб'єктами які надають допомогу, зокрема правову вразливим верствам населення, залучення міжнародних та локальних партнерів. Найближчим часом ми плануємо підписати з партнерами меморандум щодо розвитку застосунку», – зазначив Олександр Баранов.

Довідково. Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.