08-01-202116:31

Валерія Коломієць: Поділяємо скорботу усіх, хто втратив близьких у авіакатастрофі рейсу PS752 у небі над Тегераном

Минув рік відтоді, як в небі над Тегераном іранські військові збили український пасажирський літак авіакомпанії «МАУ». Саме 8 січня 2020 року ця трагедія забрала життя 176 людей. На борту українського Боїнгу 737 перебували громадяни 7 країн світу, в тому числі – 11 українців.

У перші роковини катастрофи на території парку «Вербовий гай» в Дніпровському районі Києва відкрили пам’ятний знак та вшанували пам’ять загиблих пасажирів та членів екіпажу рейсу PS752 у небі над Тегераном. До кінця цього року це місце має стати сквером пам’яті жертв трагедії.

«Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким усіх загиблих пасажирів і членів екіпажу. Поділяємо скорботу усіх, кого спіткало це горе, хто втратив своїх близьких того трагічного січневого ранку рік тому. Наразі наша ціль – відновити справедливість та притягнути усіх винних до відповідальності за цей жахливий злочин», – зазначила заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

За її словами, Україна та інші країни, громадяни яких загинули у катастрофі, рішуче налаштовані забезпечити прозоре розслідування злочину, належне покарання для всіх винних у його скоєнні та досягнення справедливості заради пам’яті жертв трагедії. Крім того, з використанням усіх міжнародних майданчиків та медіа продовжуватимуть нагадувати Ірану про його обов’язки:

  • забезпечити об’єктивне та неупереджене технічне розслідування обставин катастрофи;
  • притягнути до кримінальної відповідальності увесь ланцюжок чиновників та військовослужбовців, незалежно від їхніх посад;
  • надати гарантії неповторення подібних інцидентів у майбутньому;
  • забезпечити гідний рівень грошових компенсацій родичам загиблих незалежно від їхньої національності.