22-12-202016:00

Валерія Коломієць: Протягом 2020 року вдалося зробити важливі кроки для приведення української системи банкрутства до сучасних реалій та світових тенденцій

Реформа системи банкрутства в Україні – одна з найбільш вагомих. Від її успішності багато в чому залежить відновлення вітчизняної економіки та фінансово-банківської системи, забезпечення сталого розвитку національної ринкової системи, непорушність права власності, неухильне виконання контрактів. 2020-й рік ознаменувався значимими досягненнями у цій сфері. Зокрема, Кабінетом Міністрів було погоджено законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства», розробленого Мін’юстом з метою удосконалення положень цього Кодексу в частині усунення технічних неузгодженостей та суперечностей, забезпечення єдиного підходу в розумінні та застосуванні чинних положень Кодексу.

«Кодекс містить раціональні новели, що оптимізують процедуру банкрутства та закривають наявні законодавчі прогалини. Крім того, цим документом врегульовано принципово нову для України процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб», – розповідає заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Ще одним вагомим досягненням у цій сфері стало розроблення першого етапу впровадження Автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність». Він, зокрема, включає:

  • реєстрацію, авторизацію та автентифікацію арбітражного керуючого;
  • отримання відомостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, щодо суб'єктів, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність);
  • подання арбітражним керуючим в електронній формі інформації до Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність).

Нині ж Міністерством юстиції України підведено підсумки роботи державного органу з питань банкрутства в частині реалізації державної політики у сфері банкрутства у 2020 році. Так, за цей період було, зокрема, забезпечено навчання осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого, проведено кваліфікаційні іспити, видачу свідоцтв про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, проведено підвищення кваліфікації арбітражних керуючих, забезпечено систематичну актуалізацію інформації, яка міститься у відповідних реєстрах у сфері банкрутства, забезпечено діяльність Кваліфікаційної та Дисциплінарної комісій арбітражних керуючих, здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, надано відповідні пропозиції щодо правового регулювання у сфері банкрутства.