24-01-202313:26

Валерія Коломієць провела зустріч із керівницею ЮНІСЕФ в Україні

Заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць провела зустріч із керівницею програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джин Чой, щоб обговорити результати спільно реалізованих проєктів та подальшу співпрацю, зокрема в системі безоплатної правової допомоги для дітей.

Одна з таких ініціатив, що наразі спільно реалізується в Україні, – пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

«Незважаючи на умови воєнного стану, Програма впроваджується на базі системи надання безоплатної правової допомоги в усіх регіонах країни, окрім тимчасово окупованих територій», – зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Головне завдання відновного правосуддя – залучити обидві сторони кримінально-правового конфлікту, а також громаду, до активної участі щодо усунення наслідків  правопорушення. Для потерпілого це – можливість взяти безпосередню участь у розгляді питань щодо  відшкодування завданої шкоди, висловитися та отримати відповіді на важливі питання. Для неповнолітнього, який вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин, це, насамперед, – про усвідомлення наслідків власних дій і можливість їх виправити, а також про можливість бути звільненим від кримінальної відповідальності або отримати пом’якшення покарання.

Як зазначила Валерія Коломієць, зараз також необхідна підтримка від ЮНІСЕФ у подальшій співпраці щодо підготовки Національної стратегії створення системи юстиції та захисту прав дітей на наступні 5 років; створення вебресурсу з правосуддя щодо неповнолітніх; реалізації проєкту щодо запровадження медіації у цивільних спорах, що зачіпають законні права та інтереси дітей.

Ініціатива у створенні механізмів використання медіації у таких спорах суб’єктами права на безоплатну правову допомогу в Україні активно розглядається Координаційним центром БПД, який входить до системи установ Міністерства юстиції. Впровадження нового проєкту допомагатиме розвантажувати систему судів та давати більше можливостей для врегулювання певної кількості конфліктів та спорів мирним шляхом.

У свою чергу, Джин Чой підтримала ініціативи Міністерства юстиції та запевнила, що ЮНІСЕФ готовий до ефективної подальшої співпраці з метою забезпечення найкращих інтересів дитини.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-valerii-kolomiets-iz-kerivnitseyu-programi-zahistu-ditey-predstavnitstva-dityachogo-fondu-oon-yunisef-v-ukraini-djin-choy-kiiv-23-sichnya-2023-roku