02-06-202112:12

Валерія Коломієць: Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо зняття мораторію стосовно процедур банкрутства

Верховна Рада України підтримала чотири законопроєкти, які були представлені на засіданні парламенту Міністерством юстиції України. Серед них - законопроєкт №4220 Президента України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19».

«Цей законопроєкт пропонує створити додаткові гарантії здійснення процедур банкрутства під час карантину, а також скасувати невиправданий та такий, що суперечить Конституції України, мораторій на відкриття проваджень щодо банкрутства юридичних осіб за заявою кредиторів», - зазначила заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць.

За її словами, завдяки прийняттю законороєкту процедура банкрутства буде спрощена. Зокрема, документ розблоковує відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників - юридичних осіб за заявою кредиторів із вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року. Крім того:

  • змінами унормовується порядок проведення зборів (комітету) кредиторів у режимі відеоконференції, а також шляхом опитування, процедура підтвердження особи та повноважень учасника зборів (комітету) кредиторів, оформлення результатів зборів (комітету);
  • уточнюється питання відповідальності арбітражного керуючого за невчинення дій, передбачених Кодексом з процедур банкрутства, через вимоги карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19;
  • вдосконалюються підстави продовження строків проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) щодо визнання недійсним правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника. Такі строки не просто продовжуються незрозуміло ким та у якому порядку, а можуть бути продовжені судом за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, АК чи з власної ініціативи.

Крім законопроєкту №4220 Верховна Рада підтримала та прийняла за основу законопроєкт №4409 про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства.

«Проєктом пропонується ряд технічних змін, усунення неузгодженостей та недоліків, врегулювання суперечливих питань та узгодження деяких положень Кодексу України з питань банкрутства між собою, які пов’язані з тим, що під час розробки нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Кодексу в дію, та практичного застосування положень Кодексу виявлено низку технічних неузгодженостей, недоліків та суперечностей», - зауважила під час свого виступу у Верховній Раді Валерія Коломієць.

Також Верховна Рада підтримала в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю» №3964 та проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів» №3450 з пропозиціями Президента України.

Сьогодні Валерія Коломієць представить у Верховній Раді ще чотири законопроєкти: №4428, яким пропонується внесення змін щодо окремих питань міжнародного судового співробітництва до деяких законодавчих актів України; №4343 щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування; №0091 про приєднання України до Міжамериканської конвенції стосовно зобов’язань про утримання; а також №0092 про ратифікацію Конвенції про угоди про вибір суду.