20-01-200500:00

Верховна Рада в першому читанні внесла зміни до Закону "Про нотаріат"

Верховна Рада в першому читанні внесла зміни до Закону "Про нотаріат".

Депутатським законопроектом передбачається розширити підстави, за яких державний нотаріус або посадова особа виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради народних депутатів зможе накласти заборону на відчуження майна особи (рухомого та нерухомого). Такою підставою може бути повідомлення органів опіки і піклування, спрямовані на захист особистих і майнових прав і інтересів неповнолітніх дітей, а також повнолітніх осіб, що за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати своє право і виконувати свої обов'язки.

Планується, що прийняття зазначеного законопроекту, серед іншого, дозволить уникнути та попередити порушення майнових прав неповнолітніх дітей та осіб, що перебувають під опікою.

У той же час, у ході засідання Верховної Ради голова парламентського Комітету з правовї політики Василь Онопенко заначив, що на законодавчому рівні проблеми, яку пропонує вирішити законопроект, не існує. За словами народного депутата, чинний Цивільний кодекс, зокрема, стаття 71, вирішує указані проблеми. Присутня на засіданні ВР заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова також зауважила, що внесення запропонованних змін до Закону "Про нотаріат" в правовому полі нічого не вирішують, і можуть бути лише додатковою гарантією порушення майнових прав неповнолітніх дітей та осіб, що перебувають під опікою.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua