14-07-202018:55

Відбулась фахова дискусія з обговорення проблем у сфері судово-експертної діяльності

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції в рамках 2-го етапу проведення Моніторингу ефективності законодавства у сфері судово-експертної діяльності розпочав цикл фахових комунікацій для додаткового обговорення проблем, щоб почути думку професійної спільноти та обрати найкращий варіант для їх розв’язання.

Захід на тему «Експерт VS судовий експерт: термінологічне та сутнісне розмежування цих понять» відбувся під головуванням заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрія Гайченка та Директора Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Олександра Олійника.

«Тема для першої зустрічі була обрана не випадково. По-перше, попередні моніторинги і збір проблематики вказали на необхідність удосконалення термінологічних визначень, що використовуються у судово-експертній діяльності. По-друге, якщо вносити системні зміни, то варто починати з самого початку, і в даному випадку з визначення судової експертизи та судового експерта», - зазначив Андрій Гайченко.  

Зустріч із заінтересованими сторонами пройшла в конструктивному руслі. Було обговорено історичні передумови розвитку сучасної термінології судової експертизи, необхідність розмежовувати процесуальний та професійний статуси судового експерта та співвідношення родових та видових понять «експертиза» та «судова експертиза». Всі озвучені аргументи будуть проаналізовані під час оформлення результатів Моніторингу.

Надалі зустрічі із заінтересованими сторонами з метою обговорення актуальних питань будуть відбуватися в онлайн форматі. Реєстрація на захід можлива за посиланням https://cutt.ly/6oai5tn.