11-07-200300:00

Відбулася зустріч Міністра юстиції України з Віце-президентом Швейцарії

В ході дводенного робочого візиту в Україну Віце-президента Швейцарської конфедерації, Федерального радника юстиції та поліції пані Рут Метцлер-Арнольд 11 липня у будинку Міністерства юстиції відбулася її зустріч з Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем.

Як повідомив прес-службі Мін\'юсту Олександр Лавринович, зокрема, було обговорено питання адаптації національних нормативних актів двох держав до законодавства Європейського союзу. Така адаптація є актуальною сьогодні не тільки для нашої держави, але і для Швейцарії, яка також не є членом ЄС, проте для нормальної співпраці із іншими країнами Європи повинна узгоджувати свої закони із вимогами європейської спільноти. Тож сторони обмінялися думками з приводу того яким чином адаптація здійснюється у наших державах.

Сьогодні Віце-президент Швейцарської конфедерації підписала дві угоди з Україною - Угоду між Кабінетом Міністрів України та Федеральною Радою Швейцарською Конфедерацією "Про взаємне скасування візового режиму для власників дипломатичних, службових та спеціальних паспортів" та Угоду між Кабінетом Міністрів України та Федеральною Радою Швейцарською Конфедерацією "Про реадмісію осіб, які перебувають на територіях їх держав нелегально" - про актуальність яких також ішла мова на зустрічі. Адже проблема вільного пересування громадян через кордони, та дотримання при цьому їхніх прав має виняткове значення особливо сьогодні, коли Швейцарська конфедерація веде переговори з Європейським союзом про приєднання до Шенгенської угоди, яка є однією з найбільш важливих документів ЄС.

Олександр Лавринович зазначив, що на зустрічі вони торкнутися питань продовження співпраці України і Швейцарії. Зокрема, мова йшла про реалізацію другого етапу українсько-швейцарського проекту "Підтримка реформування юстиції в Україні", метою якого є сприяння практичному застосуванню міжнародних принципів права та судочинства в повсякденній професійній діяльності суддів, судових виконавців та представників пенітенціарної системи задля забезпечення ефективного судового захисту прав фізичних та юридичних осіб в Україні. Цей етап проекту буде здійснюватися на базі Центру суддівських студій.

Щодо нових напрямків співпраці, за словами Міністра, на зустрічі бговорили питання обміну досвідом у сфері законодавчого забезпечення судової системи та судочинства з метою забезпечення побудови судової системи відповідно до Конституції України та Закону України "Про судоустрій України". А також, сторони домовились про сприяння у вивченні досвіду Швейцарії щодо регулювання діяльності арбітражних керуючих* і в питаннях представлення інтересів держави в іноземних чи міжнародних судових органах та пошук найбільш прийнятних підходів до захисту інтересів держави в закордонних юрисдикційних органах.

* Арбітражний керуючий - це фізична особа розпорядник майна боржника, якого призначає господарський суд з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів у справі про банкрутство (згідно із Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 01січня 2000 року).

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua