26-10-201512:29

Відкрито виставку до 70-річчя заснування Організації Об’єднаних Націй

Експозицію виставки підготовлено спільними зусиллями Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Галузевого державного архіву Міністерства закордонних справ України.

«Ось уже 70 років членства в ООН Україна неухильно дотримується цілей та принципів Статуту Організації, робить суттєвий вклад у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права. Головна мета заходу полягає у прагненні Державної архівної служби України та державних архівів, які зберігають джерела національної історії, донести до суспільства інформацію про неосяжний потенціал документів Національного архівного фонду України, показати через їх призму історію України в складі Організації Об’єднаних Націй», - наголосив під час відкриття заступник Голови Державної архівної служби України Ігор Бондарчук.

Документальна експозиція охоплює період від 1945 р. – заснування Організації Об’єднаних Націй на міжнародній конференції в Сан-Франциско до сьогодення.

На виставці презентовано невідомі широкому загалу документи, що розкривають діяльність Представництва України при Організації Об’єднаних Націй; участь українських делегацій у засіданнях Генеральної Асамблеї ООН; діяльність України в Раді Безпеки, Економічній і Соціальній раді, ЮНЕСКО, в інших міжнародних організаціях, комітетах та комісіях, а також висвітлюють ратифікацію Україною конвенцій та договорів ООН тощо.

Відвідувачі виставки мають змогу також ознайомитися з документами про участь української делегації в Сан-Франциській конференції з утворення Організації Об’єднаних Націй та її внесок у розробку Статуту ООН; про спільні дії ООН та України у вирішенні питання щодо ліквідації наслідків Чорнобильської аварії; про міжнародні культурні заходи України в рамках ЮНЕСКО тощо.

Особливе місце в експозиції займають документи про діяльність ООН у сфері підтримки та захисту прав і свобод людини. Серед представлених матеріалів – відкритий лист ув’язнених у радянських таборах українців до Комісії ООН з прав людини.