15-07-201915:50

Відтепер сімейні радники допомагатимуть мешканцям Волині

На Волині відбулась презентація ініціативи «Сімейні радники» за участі заступника Міністра юстиції України Іванни Смачило, начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентина Кухарика та директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Наталії Смолярчук.

«Сімейні радники» – це спільний проект Міністерства юстиції України, системи безоплатної правової допомоги та громадськості. Сімейні радники працюватимуть на базі центрів безоплатної правової допомоги, тісно співпрацюватимуть із правоохоронними органами, представниками соціальних служб, психологами та представниками громадських організацій.

Зазначимо, що сімейні радники – це активні громадяни, які є комунікаторами між людьми, що мають правові проблеми у родині, та установами, що покликані надавати допомогу.

«Я дуже тішуся, що ми і надалі в різних містах України відкриваємо такий корисний проект як «Сімейні радники». Як показав час, він дійсно дієвий. Це ще один приклад, коли Міністерство юстиції та Координаційний центр з надання правової допомоги об’єднують свої зусилля з громадянським суспільством для того, щоб надати якомога більше можливостей для наших громадян захистити свої права. Ми побачили, що проект «Сімейні радники» зазвичай працює у сфері захисту прав людей, які потерпають від домашнього насильства. Ця практика не є новою для країни, але лише рік тому держава почала протидіяти цьому явищу. На сьогодні ми маємо нове законодавство і достатньо «зброї», щоб захистити права жертв і свідків та покарати кривдників», – зазначила заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило.

Усі сімейні радники проходитимуть відповідне навчання, аби бути здатними надавати оперативну та якісну роз’яснювальну роботу для громадян.

«Вважаємо, що поява сімейних радників на Волині дасть можливість збільшити обізнаність громадян щодо виплати аліментів, протидії домашньому насильству та з інших питань, що входять у систему сімейного права. Сподіваємось, що відтепер волиняни стануть більш озброєними у своїх знаннях. Адже для нас головне – це захист прав наших громадян, тому спільними зусиллями ми у цьому сприятимемо», – відзначив керівник управління юстиції Волині Валентин Кухарик.

На Волині першими сімейними радниками стали Віктор Вальчук та Євгенія Коваленко, які надаватимуть консультації при Луцькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.