09-01-201815:59

Віктор Вишньов про реалізацію арештованих земельних ділянок

Для України вкрай важливим питанням є проведення земельної реформи. Починаючи з 2016 року Державне підприємство  «СЕТАМ» реалізовує на електронних торгах арештовані земельні ділянки та землі сільськогосподарського призначення.

Так,  у період з жовтня 2016 року по сьогоднішній день  успішно проведено 420 аукціонів на суму понад 115 мільйонів гривень.

Генеральний директор  Державного підприємства «СЕТАМ» Віктор Вишньов  навів приклад успішного продажу землі  сільськогосподарського призначення у Херсонській області, коли  початкова ціна складала  10 тисяч гривень за гектар, а в процесі торгів зросла до 30 тисяч гривень за гектар. Тобто, саме на електронних торгах є можливість продати землю за справедливою ринковою ціною.  «Навіть,  якщо оціночна вартість буде низькою, то у процесі електронних  торгів  ціна буде зростати» - відзначив керівник підприємства.

 Також він додав: «У випадку прийняття рішення не подовжувати мораторій  у 2019 році, у нас є напрацювання і досвід з продажу земель сільськогосподарського призначення  на електронних торгах завдяки чому всі жителі України можуть бачити, яка земля продається та  приймати безпосередню участь в аукціоні».

Водночас, Віктор Вишньов нагадав, що процес торгів  є захищеним, адже використання технології  Blockchain  технічно унеможливлює будь-які втручання в систему. Отож,  результати  аукціону визнаватимуться усіма учасниками.

 

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/generalniy-direktor-dp-setam-viktor-vishnov-pro-realizatsiyu-areshtovanoi-zemli