04-01-201811:15

Віктор Вишньов про реалізацію майна органів місцевого самоврядування

Запровадження будь яких реформ передбачає наявність додаткових коштів, які мають надходити від органів місцевого самоврядування, але як правило їх не вистачає.   

На балансі органів місцевого самоврядування знаходиться багато різноманітного майна,  яке використовується не ефективно або взагалі не використовується.  Більше того,  для його зберігання та охорону витрачаються значні  кошти.

Тому, Державне підприємство «СЕТАМ» запустило новий проект із реалізації майна органів місцевого самоврядування шляхом проведення он-лайн аукціону. Для участі у торгах органу місцевого самоврядування необхідно підписати, угоду з державним підприємством про реалізацію певного майна та самостійно визначити  його початкову вартість.

Он-лайн торги відбуваються за принципом підвищення ціни. За результатами аукціону  переможцем визначається той учасник, який запропонував найвищу ціну. Після цього, уповноважені представники  органу місцевого самоврядування  укладають угоду з переможцем і отримують кошти, які можуть стати джерелом додаткових надходжень до місцевого бюджету.

«Наше підприємство отримує свою винагороду виключно з боку переможця,   таким чином, для органів місцевого самоврядування наші послуги є безкоштовними» - наголосив Генеральний  директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.

Станом на сьогодні,  до проекту приєдналося 14 областей.

«Маю надію, що до нашого проекту  приєднається ще більше областей, які зможуть продавати майно на чесних та відкритих торгах, отримувати дійсні кошти за ті активи,  які знаходяться на балансі  органів місцевого самоврядування і спрямовувати дані кошти на розвиток громад» - зазначив  Віктор Вишньов .

Генеральний  директор ДП «СЕТАМ» навів успішний приклад Теофіпельської районної ради Хмельницької області,  яка перша приєдналась до проекту і на сьогоднішній день отримала додаткові 400 тисяч гривень на рахунки бюджету. При цьому зростання ціни на торгах склала в середньому  10 відсотків.

«Сподіваюсь на співпрацю з усіма органами місцевого самоврядування» - додав керівник  підприємства.

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/direktor-dp-setam-viktor-vishnov-pro-realizatsiyu-mayna-organiv-mistsevogo-samovryaduvannya