11-02-202014:08

Віталій Василик: В Мін’юсті відбулася офіційна презентація пілотного проєкту щодо допомоги наркозалежним засудженим

Вчора відбулася презентація пілотного проєкту «Комплексне лікування з використанням препаратів замісної підтримувальної терапії засуджених з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів у державній установі „Бучанська виправна колонія (№ 85)“», у якій взяли участь всі зацікавлені партнери-учасники. Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Віталій Василик.

«Не всі знають, наскільки це велика, складна і глобальна проблема. Наша мета – надати цю базову медичну послугу якомога більшій кількості ув’язнених, що потребують лікування. Зі своєї сторони я вдячний всім, хто працює із наркозалежними засудженими, адже така робота потребує спеціальних навичок та моральних якостей», – наголосив Віталій Василик.

Задля реалізації пілотного проєкту в Бучанській виправній колонії (№85) було підготовлено аптеку для зберігання замісного підтримувального препарату та приміщення для видачі й проведення психо-соціального супроводу пацієнтів – учасників пілотного проєкту. Приміщення лікарні, в яких безпосередньо зберігається замісний підтримувальний препарат,  відповідають усім вимогам до таких приміщень, отримано ліцензію на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Приміщення оснащені системою сигналізації та відеоспостереження для унеможливлення зловживань.

Під час презентація пілотного проєкту було обговорено проміжні результати та подальші плани в рамках розширення даної  ініціативи. Зокрема, приєднання до проєкту в рамках ініціативи «Заради життя» протягом 2020 року ще трьох установ виконання покарань.

Пілотний проєкт реалізується Міністерством юстиції України у співробітництві з міжнародною організацією PATH в рамках проекту «Заради життя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та у партнерстві з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, МБФ «Альянс громадського здоров’я», ВБО «100 відсотків життя. Київський регіон».