23-08-202109:33

Вийшла збірка успішних справ надання безоплатної правової допомоги із земельних питань

Координаційний центр з надання правової допомоги підготував збірку успішних кейсів юристів системи безоплатної правової допомоги та адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Це лише деякі з багатьох справ із земельних питань, які позитивно завершились на користь клієнтів системи БПД.

Система надання безоплатної правової допомоги захищає права громадян, у тому числі у сфері земельних відносин. Усі українці можуть отримати правові консультації та роз’яснення. Соціально вразливі категорії громадян, визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу», мають право на захист та представництво інтересів у суді, інші види правової допомоги.

Починаючи з травня 2020 року, система БПД долучена до реалізації проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Лише за рік дії проєкту, з травня 2020 року по травень 2021 року, місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги надали правову допомогу із земельних питань понад 63,5 тис. клієнтів, від яких надійшло понад 72 тис. звернень. У тому числі – понад 1,6 тис. звернень за безоплатною вторинною правовою допомогою із земельних питань.

Юристи та адвокати, які співпрацюють із системою БПД, практично щодня допомагають у вирішенні різних земельних спорів – від побутових суперечок «за межу» до приватизації ділянок.

Майже 60% опитаних клієнтів системи БПД вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі чи землекористувача, якщо вони будуть порушені. А 73% респондентів вважають, що, ймовірно, знайдуть, де отримати хорошу пораду, якщо зіткнуться із проблемою, пов’язаною з правом приватної власності на землю. Серед тих, хто ідентифікує систему БПД як надавача правової допомоги, 77% відповіли на це запитання ствердно.

Такі дані соціологічного опитування «Готовність землевласників та землекористувачів до впровадження земельної реформи», що проведено з 19 червня по 21 липня 2021 року Координаційним центром з надання правової допомоги за сприяння проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», що впроваджується Світовим банком та фінансується Євросоюзом.

Останніми роками земельне законодавство часто змінюється. Тому працівники системи БПД постійно вдосконалюють свої знання у сфері земельних правовідносин, щоб якісно надавати правову допомогу. Професійні дії фахівців при захисті прав і інтересів в земельному спорі дозволять клієнтам системи БПД досягти необхідного результату.

У цій збірці пропонуємо вам приклади успішних справ з земельних питань.