10-08-200400:00

Військові суди в Україні пропонується ліквідувати через суперечність їх існування вітчизняному та міжнародному законодавству

Військові суди в Україні пропонується ліквідувати. Проект закону, яким вносяться відповідні поправки до законодавства, був розроблений Мін'юстом України та ухвалений сьогодні, 10 серпня 2004 року, на засіданні Кабінету Міністрів України. Як було відзначено у ході урядового засідання Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем, існування системи військових судів суперечить Конституції України та європейській Конвенції про захист прав і основних свобод людини, що була підписана Україною у 1997 році.

Зокрема, наголосив Міністр юстиції України, статус військових судів порушує конституційні гарантії незалежності судів в Україні. А також не узгоджується з європейською Конвенцією, яка зобов'язує забезпечувати кожній людині судовий розгляд незалежним та неупередженим судом, створеним на підставі Закону.

Олександр Лавринович повідомив, що існування системи загальних військових судів є недоцільним і з практичної точки зору. З набуттям чинності з 1 січня 2005 року Цивільним процедурним кодексом України, в провадженні військових судів залишаться тільки кримінальні справи. В середньому за рік до кожного судді місцевих та апеляційних військових судів надходитиме близько 16 справ. "Подібний обсяг дає змогу впевнено сказати про недоцільність функціонування військових судів" – наголосив Міністр юстиції.

За інформацією Міністерства юстиції в Україні створено 28 військових судів – 4 апеляційних та 24 місцевих, в яких працюють 157 військових суддів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua