06-03-200300:00

Візові питання будуть віднесені до пріоритетних у сфері співробітництва між Україною та ЄС

Віднести візові питання до пріоритетних у сфері співробітництва між Україною та ЄС вирішено на спільному засіданні Підкомітету з питань митниці, транскордонного співробітництва, боротьби з нелегальною міграцією, відмиванням грошей та наркобізнесом Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом (Підкомітет №4), яке відбулось 6 березня 2003 р. у Міністерстві юстиції України. В засіданні взяли участь представники делегації Європейського Союзу, зокрема, секретар ЄС-івської частини Підкомітету №4 з питань митниці, транскордонного співробітництва, боротьби з нелегальною міграцією, "відмиванням" грошей та наркобізнесом, Генеральний директорат RELEX Карлос Фрейтас да Сільва, Перший секретар представництва Європейської Комісії в Україні Франческо Лючіані, інші. З українського боку - заступник Державного секретаря Міністерства юстиції України Олександр Пасенюк, секретар української частини Підкомітету №4, директор Департаменту міжнародного права Мін\'юсту Олена Зеркаль, а також представники Адміністрації Президента України, МЗС, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, МВС, Міністерства фінансів, Комітету у справах охорони державного кордону України, Державної митної служби, Державного комітету у справах національностей та міграції, ДПА, Судової адміністрації.

Як повідомила секретар української частини Підкомітету №4 Олена Зеркаль, пріоритетність візових питань пов\'язана з розширенням Євросоюзу і наближенням кордону європейської спільноти до кордонів України. "ЄС висловлює стурбованість загрозою збільшення потоку нелегальних мігрантів і зацікавлені докладати максимальні зусилля для вирішення цієї проблеми." - наголосила вона.

Олена Зеркаль також повідомила, що особливу зацікавленість ЄС викликає реалізація заходів, передбачених Планом-графіком імплементації Плану дій ЄС в сфері юстиції та внутрішніх справ в Україні, зокрема щодо проблем управління міграцією державними кордонами та реадмісією. За словами Олени Зеркаль, План дій - це перший документ, який був прийняти в ЄС по відношенню до третьої сторони. "І цей факт яскраво свідчить про зацікавленість ЄС у розширенні співробітництва у сфері юстиції та внутрішніх справ. Європейський Союз прагне інтенсифікувати співпрацю з Україною", - констатувала секретар Підкомітету №4.

У ході засідання були також розглянуті питання щодо посилення боротьби з організованою злочинністю в Україні. Зокрема, питання боротьби з торгівлею людьми, з нелегальним обігом наркотичних засобів, корупцією та з "відмиванням" коштів. Були обговорені питання прикордонного співробітництва, протидії нелегальній міграції та притулку для біженців.

Довідка. План-графік імплементації Плану дій ЄС в сфері юстиції та внутрішніх справ в Україні було прийнято за основу 18 червня 2002 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua