05-09-201912:32

Владислав Власюк: Випадків рейдерства стало менше, тоді як можливостей для захисту - більше

За останні місяці Мін’юст зробив ряд важливих кроків у сфері протидії рейдерству. Зокрема, здійснено моніторинг комунальних підприємств. Про це повідомив директор Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції Владислав Власюк.

«За останні два місяці ми зробили важливі кроки для подолання такого явища, як рейдерство. І ті сигнали, які надходять сьогодні, дозволяють стверджувати: рівень рейдерства в країні суттєво знизився. Ми сфокусувалися на одній з головних проблем у цій сфері – діяльності комунальних підприємств. Було проведено моніторинг 109 комунальних підприємств та скасовано акредитацію для 60 з них. За допущені порушення анульовано або тимчасово заблоковано доступ до реєстрів для 114 реєстраторів. Скасовано акредитацію відомих чорних реєстраторів», – заявив Владислав Власюк.

Крім того, за ініціативи Мін’юсту спільно з НАІС було проведено верифікацію ключів доступу з ідентифікацією осіб 460 реєстраторів-працівників КП та 3200 реєстраторів-працівників органів місцевого самоврядування. Внаслідок цієї перевірки анульовано доступ до реєстрів 22 % реєстраторів-працівників КП та приблизно 5 % реєстраторів-працівників органів місцевого самоврядування.

Також він нагадав, що було частково оновлено склад Антирейдерської комісії та покращено процедуру подачі скарг до комісії. Так, за словами керівника Департаменту державної реєстрації та нотаріату, було розроблено форми скарги для подачі до Антирейдерської комісії та покрокову інструкцію звернення до цієї структури.

«Крім того, тепер скаргу до Антирейдерської комісії можна подати не лише через поштову скриньку, але й через портал державних послуг iGov за допомогою ЕЦП або Bank ID», – зазначив Владислав Власюк, наголосивши, що загалом Комісія ухвалила низку принципових рішень про захист законних власників та іноземних інвесторів.

Серед інших важливих нововведень – забезпечення можливості вивантаження даних з ЄДР кожного робочого дня, опублікування висновків Комісії і наказів Міністерства юстиції на сайті Міністерства, публікація актуальної статистики та щотижневий розбір рейдерських кейсів. Водночас реалізовано можливість для отримання бізнесом безкоштовних сповіщень про зміни відомостей у Реєстрі.

«Вже ближчим часом Міністерство планує реалізувати подальші кроки у вказаному напрямі, передусім мова йде про новий антирейдерський закон, внесення змін до функціонування реєстрів та деякі інші дієві новації, в комплексі спрямовані на ліквідацію рейдерства як явища», – підсумував Владислав Власюк.