21-01-201917:58

Вперше після 5 засідання Ради асоціації у Мін’юсті відбулась нарада щодо доопрацювання Нового порядку денного у сфері юстиції, свободи та безпеки

21 січня 2019 року у Міністерстві юстиції відбулась робоча нарада щодо доопрацювання Нового порядку денного у сфері юстиції, свободи та безпеки Україна-ЄС. Це перша координаційна зустріч органів сектору юстиції, присвячена даному документу. Новий порядок денний був представлений Міністром юстиції Павлом Петренко на 5 засіданні Ради асоціації, що відбулась в Брюсселі 17 грудня 2018 року.

У спільній заяві ЄС-Україна за результатами 5-го засідання Ради Асоціації було підкреслено необхідність продовження поглиблення співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки. Таким чином, щоб обговорити подальші кроки щодо роботи над Новим порядком денним та актуалізацією окремих заходів, в рамках підготовки до Підкомітету "Юстиція, свобода та безпека", Міністерством юстиції було проведено міжвідомчу нараду серед органів сектору юстиції.

Новий порядок денний є комплексним програмним документом, який має на меті розширити співпрацю сторін та містить перелік кроків зі співробітництва між відповідними агенціями України та ЄС. Цей документ було вперше представлено на минулорічному Підкомітеті "Юстиція, свобода та безпека", та передано стороні ЄС на Комітеті  асоціації.

Серед питань, які були обговоренні на нараді – питання захисту персональних даних, питання у сфері міграції, притулку та управління кордонами. Також було акцентовано увагу на важливості поглиблення співпраці з Європейською агенцією з прикордонної та берегової охорони (FRONTEX) та на подальшій підтримці розвитку інтегрованого управління кордонами в розрізі питання руху осіб. Крім того, учасники наради підкреслили важливість поглиблення співпраці з інституціями ЄС в сфері боротьби з злочинністю задля продовження обміну найкращими практиками та наближення українських правоохоронних органів до стандартів ЄС. Обговорено також співпрацю у сфері протистояння кіберзагрозам, що особливо важливо у рік виборів в Україні.

У свою чергу, представники Міністерства юстиції України зазначили про необхідність надалі працювати над розвитком правового співробітництва з країнами ЄС. За результатами міжвідомчої наради, органами сектору юстиції актуалізовано Новий порядок денний у сфері юстиції, свободи та безпеки Україна-ЄС та буде представлено на наступному Підкомітеті "Юстиція, свобода та безпека".