14-05-201914:33

Юридичні аспекти обшуків стали темою п’ятого випуску програми «Pro Право з Оленою Сукмановою»

Юридичні аспекти таких слідчих дій, як обшуки та виїмки, стали темою п’ятого випуску правопросвітницької програми «Pro Право з Оленою Сукмановою». Гостем першого заступника Міністра юстиції став Голова Ради адвокатів Київської області, заслужений юрист України Петро Бойко.

Під час програми він розповів про те, у яких випадках бізнес може стати предметом інтересу правоохоронних органів, як визначити, коли обшук є інструментом тиску правоохоронців на бізнес, як підготуватися до обшуку, як поводитися під час обшуку та які порушення найчастіше допускають під час обшуку як правоохоронці, так і ті, до кого вони з ним прийшли.

Окрему увагу Петро Бойко звернув на прийняті за ініціативи Мін’юсту закони під назвою «Маски-шоу стоп», які передбачають обов’язковий допуск адвоката під час обшуку та відеофіксацію самого процесу обшуку.

«До прийняття законів «Маски-шоу стоп» це був просто жах. Адвокатів масово не допускали до обшуків. Вони вибивали двері, намагалися прорватися. І таких історій було багато. Я пам’ятаю, коли у нас комітет захисту адвокатської діяльності виїжджав на такі випадки буквально щодня. Зараз у Києві та Київській області таких ситуацій практично немає. Тепер допуск адвоката передбачено законом, і ця норма потихеньку починає працювати», - зазначив Петро Бойко.

Посилання на програму: https://youtu.be/DMXST9kvVBI