14-12-200400:00

Юридичні служби міністерств віднесено до категорій держслужбовців, що проходитимуть обов‘язкове підвищення кваліфікації

Юридичні служби міністерств та інших центральних органів виконавчої влади віднесено до категорій держслужбовців, що проходитимуть обов‘язкове підвищення кваліфікації. Відповідне положення, ініціатором якого виступило Міністерство юстиції України, затверджене цього тижня урядовою постановою.

За словами Міністра юстиції Олександра Лавриновича, протягом 11 років від початку державної реєстрації нормативно-правових актів Мін‘юст попередив прийняття понад 17 тисяч незаконних правових норм. Досить часто нормативні документи центральних органів виконавчої влади не узгоджуються з чинним законодавством та не відповідають вимогам нормопроектувальної техніки. Мін‘юст України має чимало інших претензії до нормативно-правових актів, що надходять від міністерств та відомств на правову експертизу або державну реєстрацію.

Урядовою постановою визначено, що Міністерство юстиції України буде центральним органом, відповідальним за підвищення кваліфікації юридичних служб. Щороку Мін‘юст формуватиме держзамовлення на навчання 120 спеціалістів юридичних служб міністерств та відомств, які підвищуватимуть свою кваліфікацію протягом 279 годин.

Олександр Лавринович зазначив, що за підсумками навчання складатиметься іспит на професійну майстерність та фаховий рівень, що безумовно впливатиме на подальшу професійну кар‘єру спеціаліста в органах державної влади.

На сьогодні обов‘язкове підвищення кваліфікації визначено для певних категорій держслужбовців й спеціалістів органів державної влади, органів місцевого самоврядування та органів військового управління Збройних Сил. Відповідальними за їх навчання є Українська Академія державного управління при Президентові України, Головдержслужба та Міністерство оборони України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua