21-09-202214:53

Юристи системи БПД допомагають родичам загиблих військовослужбовців оперативно встановити факт смерті в бою – правильні дії військової частини важливі

Війна торкнулась майже кожної української сім’ї. Хтось був вимушений покинути свою домівку та шукати мирного життя за кордоном, хтось героїчно захищає Батьківщину у лавах ЗСУ та ТрО, а деякі родини втратили своїх загиблих у боях героїв. І трапляються випадки, коли тіла героїв неможливо евакуювати з поля бою.

Так, пан Олександр звернувся до Кам’янського бюро правової допомоги за сприянням в офіційному встановленні факту смерті його брата під час бойових дій.

Чоловік розповів, що його брат уклав контракт про проходження військової служби в Збройних Силах України і 16 березня 2022 року загинув в бою в населеному пункті Благодатне Донецької області. Через шквальний вогонь зі сторони противника та проведення тактичного маневру його тіло з поля бою евакуювати не вдалося.

Командування військової частини провело службове розслідування, за результатами якого встановлено, що солдат отримав поранення не сумісні з життям. Акт про настання смерті військовослужбовця складено в присутності свідків.

Оскільки звернутися до органів РАЦС для отримання свідоцтва про смерть на непідконтрольній Україні території неможливо, єдиний вихід – встановлювати факт смерті солдата у судовому порядку.

Встановлення факту смерті брата було необхідно пану Олександру для отримання свідоцтва про смерть й допомоги на поховання, для прийняття спадщини та оформлення родиною загиблого захисника відповідного статусу, а також інших пов’язаних з цим статусом пільг.

Пан Олександр є внутрішньо переміщеною особою, тож відповідно до ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» має право на безоплатну вторинну правову допомогу.

За справу взялася завідувачка Кам’янського бюро правової допомоги Лілія Осипьонок. Ознайомившись з наявними документами, юристка склала заяву для звернення до суду.

Суд, з’ясувавши зміст заявленої вимоги, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в сукупності, задовольнив вимоги заявника та встановив факт смерті при проведенні бойових дій.

«Нам вдалося допомогти пану Олександру встановити факт смерті брата-військовослужбовця за 10 днів завдяки правильним діям військової частини, яка надала заявнику копію усіх документів, у тому числі службового розслідування, акту про настання смерті, письмових пояснень свідків та журналу введення бойових дій»,  – зазначила  Лілія Осипьонок.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 209/1428/22