30-09-200300:00

З 1 січня 2004 в Україні буде змінено систему примусового виконання судових рішень

З 1 січня 2004 року збільшиться кількість підрозділів, на які буде покладено примусове виконання судових рішень . Зокрема, відділ примусового виконання рішень буде створено в департаменті державної виконавчої служби Міністерства юстиції. Спеціальні відділи виконання судових рішень будуть також створені в обласних управліннях юстиції . Як повідомив прес-службі Мін\'юста Міністр юстиції Олександр Лавринович, робота зі створення відділів уже ведеться, і вони почнуть свою діяльність у термін, який визначений новою редакцією Закону України "Про виконавче провадження".

Міністр підкреслив, що будь-які інші органи, які на сьогодні мають право виконувати судові рішення, не матимуть право на примусове виконання рішень судів. Дані функції законом покладені винятково на Державну виконавчу службу.

Міністр повідомив, що з 1 квітня 2004 року на новостворені органи ДВС буде покладено:

на відділ примусового виконання рішень Департаменту ДВС - виконання рішень, боржниками по яких будуть Апарат Верховної Ради України, Адміністрація Президента України, вищий і центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди, Касаційний суд України, апеляційні суди, Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, обласні ради і державні адміністрації, а також рішення, по яких сума стягненню становитиме від десяти і більш мільйонів гривень;

на підрозділ регіональних відділів ДВС - виконання рішень, по яких боржниками є територіальні підрозділи центральних органів державної влади, місцеві суди, міські (районні) ради чи державні адміністрації, районні (міські) прокуратури й інші територіальні підрозділи органів державної влади, а також рішення на суму боргу від п'яти до десяти мільйонів гривень.

Також законом передбачена можливість створення з 1 січня 2004 року виконавчих груп з держвиконавців одного чи кількох органів ДВС для виконання зведених виконавчих проваджень чи проваджень, виконання яких ускладнене певними обставинами.

Олександр Лавринович підкреслив, що вимоги держвиконавця щодо виконання рішення суду є обов'язковими для всіх органів, організацій, посадових осіб, громадян і юридичних осіб, оскільки Законом установлено, що державний виконавець є представником влади. Втручання інших державних чи недержавних органів у виконавче провадження, окрім випадків, передбачених Законом, заборонено. Вилучення виконавчого документа чи виконавчого провадження може бути здійснена лише за рішенням суду.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua