04-04-200300:00

З 14 по 18 квітня Міністерство юстиції перевірить перші одинадцять "найпроблемніші" партії

З 14 по 18 квітня 2003 р. Міністерство юстиції України здійснить перевірку перших одинадцяти партій. Будуть перевірені Екологічна партія України (зареєстрована 21.03.01), Зелена Екологічна Партія України (зареєстрована 27.02.01), Партія вільних селян і підприємців України (зареєстрована 21.05.93), Партія інтелігенції України (зареєстрована 01.09.00), Партія Свідомості Третього Тисячоліття (зареєстрована 15.10.99), Політична партія "Зубр" (зареєстрована 23.08.00), Партія Свободи (зареєстрована 23.11.99), Партія "Союз народів України" (зареєстрована 30.03.01), Партія "Український національний конгрес" (зареєстрована 17.09.01), Політична партія "Єдина Київська Русь" (зареєстрована 01.03.99) та Прогресивно-автомобільна партія України (зареєстрована 13.02.98).

Як повідомив прес-службі Мін\'юсту Міністр юстиції України Олександр Лавринович, перевірка відбуватиметься відповідно до Закону "Про політичні партії в Україні", яким визначено початок перевірки - через рік після парламентських виборів, та покладено ці функції на Міністерство юстиції. В ході перевірки будуть визначені відповідність статутів партій вимогам Закону "Про політичні партії в Україні"; виконання партіями вимог Закону щодо інформування реєструючого органу по позиціях, передбачених законом; наявність структурних осередків партій в областях України.

Перші 11 партій були визначені як "найпроблемніші" по результатах попереднього спілкування, яке здійснювалося Міністерством юстиції шляхом листування. За словами Міністра, "партії, які будуть перевірені в першу чергу, не вказали про наявність у них регіональних партійних структур або не подали до Мін\'юсту документів у визначений законом термін". Він також висловив переконання в доцільності першочергової перевірки саме тих партій, у яких є найбільше проблем з дотриманням вимог, викладених в Законі.

Одразу по закінченню перевірки перших 11 партій Міністерство юстиції офіційно оголосить підсумки. По тих партіях, які не відповідатимуть вимогам Закону, Міністерство юстиції складе подання до Верховного Суду України про анулювання їх свідоцтва про реєстрацію. Рішення Верховного Суду вважатиметься остаточним і перегляду не підлягатиме.

Олександр Лавринович повідомив, що протягом року на відповідність Закону буде перевірено документи і діяльність всіх політичних партій. Наступний перелік партій, визначених до перевірки, складатиметься "по проблемності" і буде оголошений Міністерством юстиції України заздалегідь.

Довідка. Закон України "Про політичні партії в Україні" було ухвалено Верховною Радою України 5 квітня 2001 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua