29-04-200300:00

З 23 по 25 квітня відбувся черговий Семінар по обговоренню Конвенцій проти корупції і процедур моніторингу Групи держав проти корупції (ГРЕКО) і результатів експертизи нової редакції проекту Закону України "Про боротьбу з корупцією"

У рамках Спільної програми співробітництва між Європейською комісією і Радою Європи із сприяння та зміцнення демократичної стабільності в Україні на 2002-2003 роки в Міністерстві юстиції України 23 - 25 квітня відбувся черговий Семінар по обговоренню Конвенцій проти корупції і процедур моніторингу Групи держав проти корупції (ГРЕКО) і результатів експертизи нової редакції проекту Закону України "Про боротьбу з корупцією". В його роботі взяли участь представники Верховної Ради України, Мін\'юсту, Міноборони, МВС, МЗС, СБУ, ДПА, Генеральної прокуратури, Головного управління державної служби, Академії правових наук, Інституту законодавства Верховної Ради України, експерти від Ради Європи та інших міжнародних організацій.

Розглянуто актуальні проблеми підготовки України до ратифікації конвенцій, узгодження їх з українським законодавством, механізм функціонування ГРЕКО, його рекомендації, висновки і пропозиції робочої групи по внесенню змін до законодавства України.

Взято до уваги висновки експертів Ради Європи - директора Інституту міжнародних досліджень з кримінальної політики Гентського університету (Бельгія) доктора Тома Вандер Бекена та заступника Державного секретаря Бюро з питань запобігання корупції (Любляна, Словенія) п. Драго Коса та представників української сторони. Учасники ознайомились також з досвідом Словенії у підготовці до ратифікації Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією та зі стислим оглядом Бельгійського законодавства з названої проблеми.

Вироблено рекомендації, в яких наголошується , що ратифікація Україною конвенцій розширила б її можливості співробітництва з іншими державами. Що ж до законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з корупцією", то його слід доопрацювати з урахуванням пропозицій, які прозвучали в ході обговорення.

Робота над законодавством у сфері запобігання, протидії та боротьби з корупцією в Україні триває.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua