09-08-200400:00

З початку року кожен шостий українець відвідав органи РАЦС

З початку 2004 року кожен шостий мешканець України відвідав у справах органи реєстрації актів цивільного стану громадян (РАЦСи). За шість місяців у країні було зареєстровано майже 800 тисяч актів про народження, смерть, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміну прізвища тощо. Такі підсумки роботи в першому півріччі 2004 року органів реєстрації актів цивільного стану Мін′юсту України повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Міністр зазначив, що в регіональному розрізі беззастережними рекордсменами за кількістю звернень до РАЦСів стали мешканці Донеччини та Дніпропетровщини. Майже 20 відсотків українців, що зверталися до органів реєстрації актів громадянського стану цього року мешкають в цих областях. Найчастішими причинами для цього, як і в цілому по Україні, були реєстрації народжень і смертей.

Як зазначив Олександр Лавринович, є серед регіонів і своєрідні рекордсмени. Так, з початку року львів'яни найчастіше міняли власні імена, одесити – губили свідоцтво про народження.

Понад 10 відсотків від усіх звернень в країні поновити загублене свідоцтво по народження надійшло від мешканців Одеської області. Разом з мешканцями Дніпропетровської та Донецької областей, що також загубили свої свідоцтва про народження, вони становлять чверть від усіх українців, що зверталися з цієї причини до органів РАЦС.

Також чверть з тих українців, що побажали з початку року змінити своє ім′я, прізвище або по-батькові, мешкає в Львівській, Івано-Франківській та Донецькій. Причому на Львівську область з них приходиться 10% бажаючих змінити власне ім′я.

Найменше справ в органах реєстрації актів цивільного стану цього року було у мешканців Чернівецької, Закарпатської та Рівненської областей. Вони становили лише 7% від усіх українців, що відвідали РАЦСи за 6 місяців 2004 року.

Міністр зазначив, що щороку в Україні реєструється близько 2 мільйонів актів цивільного стану громадян. Загалом, на кожного працівника відділів реєстрації актів цивільного стану, яких по Україні нараховується 2525 осіб, щороку приходилося близько 700 зареєстрованих актів. Найбільшу частку складають записи про реєстрацію народжень і смертей. На другому місці актові записи про одруження та розірвання шлюбів. Значну частину актів цивільного стану громадян, що реєструється органами РАЦС, складають також акти про встановлення батьківства та про переміну прізвища.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua