01-09-200400:00

З початку року органами РАЦС було проведено церемонію 2 “діамантових”, 147 “золотих” та 177 “срібних” весіль

З початку 2004 року органами реєстрації актів цивільного стану громадян Міністерства юстиції України було проведено 2 обряди “діамантового” весілля – 75 років спільного подружнього життя.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, одне з подружь проживає в Миколаївській області, друге – у м.Хмельницьку. Причому “діамантове” весілля у Хмельницьку святкувалося вперше в історії міста.

Крім того, в Кременчуці Полтавської області цього року було відсвятковане ще одне ювілейне “залізне” весілля - 65 років спільного подружнього життя.

Наймолодшій з “наречених” на цих весіллях виповнилося 88 років. Наймолодшому “нареченому” – 90 років.

З початку року в Україні було також відсвятковано 177 “срібних” весіль – 25 років спільного подружнього життя та 147 “золотих” весіль – 50 років, прожитих у спільному шлюбі.

Олександр Лавринович повідомив, що цьогорічним рекордсменом за кількістю церемоній “срібних” весіль стала Миколаївська область. Тут через 25 спільно прожитих років вдруге на власний весільний рушник забажали стати 44 пари. Найбільше “золотих” весіль було відзначено в органах РАЦС Миколаївської - 16, Рівненської – 15 та Черкаської областей – 15.

Міністр також повідомив, що не зважаючи на відносну невелику кількість церемоній “ювілейних” весіль, за даними РАЦС, святкування ювілейних дат спільно прожитих у шлюбі років є досить традиційним і практикується у більшості регіонів України.

За словами Міністра, в Україні також склалися певні традиції їх проведення. Так, в Луганську під час святкування “золотих” та “срібних” весіль рушник, який колись вперше поєднав молодих, знову лягає під ноги “винуватцям” свята. Після урочистого вітання ювілярам вручається оновлений документ про шлюб зразка української держави. А в одному з районів Кіровоградщини стало традицією надсилати вітальні листівки з нагоди “золотих” та “срібних” весіль корінним мешканцям, які вступили в шлюб на території району”.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua