12-09-201911:35

Забезпечення справедливого балансу між правами боржників та кредиторів

Представники Міністерства юстиції України та Незалежної асоціації банків України (НАБУ) провели зустріч щодо обговорення дорожньої карти вирішення питань електронних торгів майном банкрутів, доступу банків до державних реєстрів, вдосконалення порядку позасудового звернення стягнення на майно боржників.

«Для НАБУ питання електронних торгів майном банкрута надзвичайно важливе – адже банки, як правило, є найбільшими кредиторами в таких процесах, а тому максимальне забезпечення ефективності та прозорості продажу майна боржника – основа і ціль, без досягнення якої всі закладені принципи та норми в Кодексі не матимуть жодного значення», – зазначила Виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

Крім того, за словами Олени Коробкової, банкам потрібен швидкий та безкоштовний доступ до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, адже держава поклала на банки обов’язок щодо моніторингу публічних обтяжень клієнтів при відкритті рахунку та (при наявності обтяжень) інформування виконавців.

«Мін’юст готовий створювати спільну робочу групу для вдосконалення процедур, що супроводжує відомство», – заявив радник Міністра юстиції України Андрій Гайченко.

Від імені банківської спільноти НАБУ висловило вдячність за готовність оновленого Міністерства юстиції України до діалогу з банківською спільнотою та пошуку спільних шляхів вдосконалення національного законодавства задля підвищення інвестиційної привабливості України.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості щодо конкретних кроків у напрямі забезпечення захисту інтересів кредиторів та усунення ряду суто технічних проблем, які роками не знаходили відгуку. Водночас, було підкреслено необхідність дотримання балансу між інтересами кредиторів і позичальників.