20-11-201717:01

Закон «маски-шоу стоп» забезпечить дотримання прав бізнесу під час обшуків – Олена Сукманова

Прийнятий парламентом закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес» забезпечить дотримання силовиками прав підприємців під час проведення обшуків. Про це, презентуючи закон, сказала заступник Міністра юстиції Олена Сукманова.

«Актуальність закону, який ми називаємо «маски-шоу стоп», підтвердили 312 депутатів, які його підтримали. Сподіваюся, найближчим часом він буде підписаний президентом і опублікований. І всі розслідування, які будуть після цього проводитися правоохоронними органами, відбуватимуться в абсолютно інших умовах і забезпечать захист інтересів підприємців», - сказала Олена Сукманова.

За її словами, згідно із законом запроваджується обов’язкова звуко- і відеофіксація проведення обшуку, а докази, отримані в ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнаються недопустимими. Окрім того, визнаються також недопустимим і докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації, - зазначила заступник Міністра.

«Важливо і те, що докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника, також не можуть бути використані в суді». О. Сукманова додала, що закон забороняє вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності, окрім чітко встановлених випадків. «Важливими нормами прийнятого закону є також заборона повторного порушення закритих кримінальних проваджень та забезпечення розумних строків провадження кримінальної справи», - сказала заступник Міністра.

Віце-президент Американської торговельної палати в Україні Тетяна Прокопчук наголосила, що для прозорих компаній надзвичайно актуальним є питання забезпечення верховенства права та діяльність правоохоронних органів у відповідності до законодавства. «Закріплення у процесуальному законодавстві положень, які захистять бізнес від тиску правоохоронців під час проведення слідчих дій, є важливим кроком. Дуже важливо, щоб всі прийняті зміни були імплементовані», - сказала Т.Прокопчук.

Керівник контрольно-правового Департаменту Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ярослава Савастєєва, у свою чергу зазначила, що згідно з індексом інвестиційної привабливості ЄБА, в топ-10 перешкод для інвестування в Україну входить тиск на бізнес з боку правоохоронних органів. «Прийняття закону є дуже позитивним кроком. Він продемонстрував злагоджену роботу і виконавчої, і законодавчої гілок влади. Для бізнес спільноти важливо, що ця робота відбулася оперативно», - сказала Я. Савастєєва.

 

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=0fn0hSul648