21-06-200600:00

Започатковано новий проект у сфері боротьби з корупцією в Україні

21 червня 2006 року у Міністерстві юстиції відбулася презентація проекту із здійснення заходів щодо боротьби з корупцією "Підтримка належного урядування: протидія корупції в Україні" (UPAC), започаткованого Радою Європи та Європейською Комісією для України.

У рамках цього трирічного проекту міжнародної технічної допомоги, що адмініструється Радою Європи, заплановано спільно з відповідними органами влади нашої країни здійснити заходи, які сприятимуть посиленню доброчесності, запобіганню корупції в українському суспільстві. Визначатиметься стратегія вдосконалення інституційної структури протидії цьому негативному явищу, сприяння зменшенню корупційних ризиків серед державних службовців, в судах, прокуратурі та органах внутрішніх справ.

Планується також вдосконалити існуюче національне законодавство в галузі боротьби з корупцією шляхом приведення його у відповідність до міжнародних норм і стандартів у цій сфері. Йдеться, зокрема, про Конвенцію Ради Європи про корупцію в контексті кримінального права та Конвенцію ООН проти корупції.

З боку України у відкритті проекту взяли участь представники Секретаріату Президента, Секретаріату Кабінету Міністрів, Апарату Верховної Ради, Секретаріату Ради національної безпеки і оборони, Міністерств юстиції та внутрішніх справ, Головного управління державної служби, Рахункової палати, Головного контрольно-ревізійного управління, Верховного Суду, Державної судової адміністрації, Вищої ради юстиції, Служби безпеки, Генеральної прокуратури, Української Асоціації місцевих та регіональних влад, Академії суддів тощо.

У рамках презентації проекту відбулося засідання "круглого столу". Його учасники підкреслили, що корупція на сьогодні є реальною загрозою демократії та утвердженню верховенства права в Україні, тому реалізація проекту "Підтримка належного урядування: протидія корупції в Україні" (UPAC) набуває особливо актуального значення.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua