22-05-201910:55

Заснована Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя

Об’єднати зусилля у пошуку, дослідженні, систематизації та розповсюдженні кращих національних та міжнародних практик з забезпечення ефективного та всеохоплюючого доступу до правосуддя – ціль, яку Міністерство юстиції України, Координаційний центр з надання правової допомоги, ВБО «Українська фундація правової допомоги», ГС «Мережа правового розвитку», ГО «Асоціація юридичних клінік» поставили перед собою, підписавши меморандум, яким заснували Українську школу практичних знань з питань доступу до правосуддя.

Потреба у такому надінституційному утворені назріла вже давно. Система БПД разом з партнерами накопичила безліч кращих практик у сфері захисту прав людини та забезпечення доступу до правосуддя для вразливих верств населення.

Заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило побажала успіху новому починанню.

«Консолідація наших зусиль завжди дає вагомі результати, і я впевнена, що Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя не буде винятком», - зазначила Іванна Смачило.

У планах Школи – регулярне проведення Міжнародної конференції з безоплатної правової допомоги, реалізація Київської відкритої практичної програми з розвитку правової спроможності (Kyiv Open Legal Empowerment Practical Program), широка взаємодія з національними та зарубіжними державними та недержавними інституціями, що забезпечують доступ до правосуддя.

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк підкреслив: «Кожен проект, який рухає чи розвиває система БПД, має відношення до тієї сфери, в якій працює велика кількість наших міжнародних партнерів. Нам тепер буде простіше об’єднувати зусилля, впроваджувати нові ініціативи. За одним столом зможемо формувати порядок денний тих практичних програм, які зараз необхідні у сфері доступу до правосуддя».

Школа функціонуватиме з використанням експертних та технічних потужностей правових клубів PRAVOKATOR.

Перша зустріч ініціаторів Школи відбудеться на початку червня.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pidpisannya-memorandumu-schodo-zasnuvannya-ukrainskoi-shkoli-praktichnih-znan-z-pitan-dostupu-do-pravosuddya-kiiv-21-travnya-2019-roku