14-07-201715:10

Заступник Міністра юстиції Павло Мороз пішов у відставку

Сьогодні, 14 липня, в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція, присвячена відставці заступника Міністра юстиції Павла Мороза та призначенню на цю посаду Олени Сукманової.

Під час прес-конференції було оголошено результати напрацювань Павла Мороза на посаді заступника Міністра юстиції, висвітлено ті якісні зміни, які відбулись у сфері державної реєстрації за останні півтора року, та презентовано подальший план дій.

«За півтора року нам вдалося кардинально якісно покращити  функціонування системи державної реєстрації. Ми змогли вбити корупційного монстра, впровадити світові стандарти якості надання адміністративних послуг та побороти “радянський підхід” і бюрократію. Позбулись черг, паперової тяганини, хабарів та перейшли на новий рівень стосунків з громадянами. Це і пілот «Шлюб за добу», і комплекс послуг для батьків новонароджених. Також важливим напрямком діяльності стало посилення  захисту прав власності, тому що саме надійність і впевненість у тому, що майно кожного громадянина у безпеці – це важливий індикатор та показник для демократичної держави. Ми подолали рейдерство на рівні держреєстрації. Це ті дві масштабні реформи, які я реалізував за півтора року на займаній посаді. Також завдяки Мін’юсту було врятовано від рейдерства такі компанії зі світовим ім’ям, як “Мрія”, Bunge Україна, UNIQA Real Estate, Novus», - зазначив Павло Мороз.

Новопризначений заступник Міністра юстиції Олена Сукманова, у свою чергу, зауважила, що має план подальшого розвитку системи державної реєстрації та достатньо практичного досвіду для втілення цього плану у життя.

“20 років у бізнесі навчили мене бути клієнтоорієнтованою. Не має значення, хто звертається до тебе: представники авторитетної компанії, орган державної влади чи пересічний громадянин - виконувати свою роботу завжди необхідно максимально якісно, працювати на результат. Я впевнена, що зможу імплементувати досвід, отриманий на попередніх посадах, та вдосконалювати систему державної реєстрації. На сьогодні бачу перед собою дві амбітні цілі: підвищувати авторитет Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації - органу, який дійсно здатен рятувати майно громадян і бізнесу. Наступна ціль - розширювати межі вже існуючих пілотів, аби кожен громадянин у будь-якому населеному пункті нашої держави міг скористатись зручними та якісними послугами від Мін'юсту”, - розповіла Олена Сукманова.

Також Павло Мороз прокоментував причину своєї відставки.

“Я поділився своїм 20-річним досвідом з бізнесу, нових викликів та цілей на посаді заступника Міністра для себе не бачу, а перетворюватися на “класичного” чиновника не планую. Тому рухаюся далі і на цій оптимістичній ноті я передаю естафету наступнику. Переконаний, пані Олена впорається! А я у свою чергу завжди готовий допомогти відстояти справедливість. Але тепер це буду робити не з позиції чиновника, а з позиції представника авторитетної бізнес-спільноти”- підсумував Павло Мороз.

У заході також взяв участь Менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації Ігор Гоцик, який подякував команді Мін’юсту за готовність сприяти розвитку бізнесу в Україні та співпрацю.