22-02-201714:09

Завдяки Мін’юсту Україні вдалося досягти мирової угоди з фармацевтичною компанією «Gilead Sciences» та забезпечити хворих на гепатит «С» доступними ліками.

«Міністерство юстиції та український Уряд спільно з громадянським суспільством знайшли цивілізований спосіб порозуміння з великим іноземним інвестором, який займається розробкою інноваційних препаратів для лікування гепатиту «С». Ми не допустили того, щоб через корупційні схеми, які були закладені ще попередніми урядами часів Януковича, ми пішли до суду і втратили для України понад 800 млн дол», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, після звернення інвестора до Мін’юсту з вимогою захистити їх інтелектуальні права на ліки від гепатиту «С», на базі Мін’юсту було сформовано міжвідомчу робочу групу, яка рекомендувала Уряду укласти мирову угоду з даною компанію.

«Станом на сьогоднішній день всі юридичні процедури завершені, мирова угода діє і даний корпоративний спір повністю вичерпаний», - додав Міністр юстиції.

Він також наголосив: Міністерство юстиції і український Уряд й надалі продовжуватимуть роботу з покращення інвестиційного клімату та забезпечення захисту кожного інвестора.

«Україна завжди була сірою зоною для інвесторів, де не було забезпечено захист прав власності, у тому числі й інтелектуальної. Сьогодні ми можемо дати позитивний сигнал українському суспільству та бізнесу», - резюмував Павло Петренко.

За словами в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписана мирова угода забезпечить українців доступними за ціною ліки та дасть можливість вільно придбати їх у аптеках.

«Це ліки, які можуть вилікувати гепатит «С» та дати шанс на продовження життя. Це дуже важливий крок для наших пацієнтів, адже ціна в 250 доларів за упаковку в рамках державних закупівель є запорукою того, що буде вилікувано більше пацієнтів», - сказала вона.

Вона також додала, що повний курс лікування для хворих, які лікуватимуться за відповідною державною програмою, становитиме 750 доларів. Це фактично в 100 разів дешевше, ніж у США та Європі, де препарат доведеться віддати від 60 до 84 тисяч доларів.