30-11-202114:34

Завдяки обмеженням у праві керування транспортними засобами боржник сплатив борг по аліментах

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 166,2 млн грн аліментів. З них 37,9 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Подільському відділі державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини у розмірі 1/4 частини доходів, починаючи з червня 2007 року.

Виконавче провадження перебуває на виконанні у відділі з жовтня 2019 року.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження». Крім того, постановою державного виконавця накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна.

При порушенні боржником правил дорожнього руху, працівниками патрульної поліції України встановлено, що до боржника застосовано заходи тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, у зв’язку з чим останній сплатив борг у сумі 181 994 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 6,2 млрд грн аліментних платежів. З них 1,3 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.