26-01-202112:16

Завдяки органам ДВС боржник сплатив аліменти, що не виплачувалися 6 років

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 121,9 млн грн аліментів. З них, 23 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Подільському міжрайонному відділі державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з лютого 2015 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів з матері на утримання 4 дітей у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на кожну дитину щомісячно, починаючи з  жовтня 2014 року.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» та внесено відомості до Єдиного реєстру боржників.

Після вжиття заходів примусового виконання, до відділу надійшла заява опікуна дітей, якою повідомлено, що заборгованість по аліментах сплачено в повному обсязі у сумі 201 854 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 264,1 млн грн аліментів. З них 47,7 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.