02-02-202109:39

Завдяки органам ДВС боржник сплатив аліменти за 11 років

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 123,4 млн грн аліментів. З них, 23,3 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Подільському міжрайонному відділі державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з липня 2010 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання 5 неповнолітніх дітей. Заборгованість за період з грудня 2009 року по 1 січня 2021 року становила 161 351 грн.

Державним виконавцем внесено боржника до Єдиного реєстру боржників та винесено постанови про обмеження у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Після вжиття встановлених законом обмежень, до відділу ДВС надійшла заява стягувачки про сплату заборгованості по аліментах та крім того, боржником сплачено 16 125 грн виконавчого збору.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 387,5 млн грн аліментних платежів. З них 71 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.