23-11-202115:30

Завдяки органам ДВС боржник сплатив майже 150 тисяч гривень боргу по аліментах

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 174,7 млн грн аліментів. З них 36,5 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, у Нікопольському відділі державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини у розмірі 1/6 частини доходів, починаючи з листопада 2009 року.

Виконавче провадження перебуває на виконанні у відділі з січня 2010 року.

Оскільки боржник з березня 2018 року не сплачував аліменти, постановою державного виконавця накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Маючи намір виїхати за кордон, боржнику довелось сплатити борг у сумі 146 687 грн, штраф у сумі 29 941 грн та виконавчий збір у сумі 14 668 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 6,1 млрд грн аліментних платежів. З них 1,2 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.