21-06-200600:00

Зі скаргами до керівників Київського облуправління юстиції звернулися 100 засуджених

Керівники Київського обласного управління юстиції здійснили виїзні прийоми засуджених громадян, які перебувають в установах виконання покарань, розташованих на території Київщини. Зокрема, прийоми відбулися у Бучанській ВК №85, Білоцерківській ВК №35, Бориспільській ВК №119, Березанській ВК №95 та в Ірпінському виправному центрі №132. Як повідомила прес-службі начальник Київського облуправління юстиції Ніна Ященко, загалом під час прийомів до керівництва зі скаргами звернулися 100 засуджених. Разом з тим у виправних колоніях перевірявся стан дотримання прав їхніх мешканців, виявлялися умови та причини порушення цих прав.

Начальник облуправління повідомила, що однією із багатьох проблем, з якими стикаються засуджені, є недостатня юридична підтримка їхніх потреб. У більшості з них виникають питання: стосовно незаконного засудження, оформлення апеляційних і касаційних скарг, застосування до засуджених умовно-дострокового звільнення, перекваліфікації злочину у зв’язку із внесенням змін до відповідної норми закону, перегляду суми позову, що також впливає на кваліфікацію злочину тощо.

Іншу юридичну проблему становлять питання надання соціальних пільг засудженим, зокрема їхнього пенсійного забезпечення. Ніна Ященко відзначила, що на сьогодні ці питання недостатньо врегульовані і потребують перегляду та доопрацювання законодавства.

Під час проведення виїзних прийомів у виправних колоніях Київщини засуджені мали змогу зустрітися і поспілкуватися з керівниками обласного та районних управлінь юстиції, управління Державного Департаменту виконання покарань в місті Києві та Київській області, представниками судів та виправних установ, що розв’язало багато проблем.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua