23-11-200600:00

Звільнено керівництво Департаменту нотаріату Міністерства юстиції

Наказами Міністра юстиції звільнено із займаних посад директора Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Мін’юсту України Наталію Круковес та начальника відділу методично-правового забезпечення діяльності нотаріату Тетяну Базанову.

Таке рішення ухвалене після ознайомлення новопризначеного Міністра зі станом справ, що склався у системі українського нотаріату останнім часом.

За словами Міністра юстиції Олександра Лавриновича, в роботі підрозділу Мін’юсту, на який покладено обов’язки з організації роботи органів нотаріату в Україні, виявлено велику кількість проблем та зловживань.

Зокрема, виявлено низку листів Департаменту нотаріату, які були складені з перевищенням службових повноважень, неправомірно видані від імені Міністерства юстиції чи керівництва Міністерства юстиції.

Так, виявлено лист від 25 вересня 2006 року, скерований начальникам обласних управлінь юстиції, Головного управління юстиції в АР Крим, а також Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції. Даний лист повідомляв керівників територіальних органів юстиції про необхідність встановлення обмежень на нотаріальні дії щодо певної категорії земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і призначені для ведення особистого селянського господарства.

Виявлено лист Голові Правління ВАТ «Лукойл – Одеський нафтопереробний завод» від 16 серпня 2006 року, який був неправомірно направлений від імені Міністерства юстиції та підписаний від імені заступника Міністра юстиції.

Виявлено також лист від 21 січня 2006 року, виданий від імені Міністерства юстиції на запит Голови правління Херсонської обласної спілки споживчих товариств, який містив юридичні невідповідності і визначав, які документи вважаються правовстановлювальними для визначення прав власності на нерухоме майно.

За словами Олександра Лавриновича, на сьогодні Міністерством юстиції вивчаються численні скарги як фізичних, так і юридичних осіб, в яких наводяться факти неправомірних, а також таких, що місять ознаки корупції, дій з організації роботи органів нотаріату та роботи системи нотаріату в цілому.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua