06-09-201814:13

55 мільйонів гривень аліментів cтягнули державні виконавці Рівненської юстиції у 2018 році

З початку цього року станом на 1 вересня державні виконавці Головного територіального управління юстиції у Рівненській області стягнули 55 мільйонів гривень аліментів. Про це повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук під час прес-конференції у середу, 5 вересня.

«Міністерство юстиції приділяє велику увагу захисту прав дітей і працює над вдосконаленням законодавства у цій сфері. Після прийняття першого закону №7277 #ЧужихДітейНеБуває ефективність роботи виконавців значно збільшилась. Ми отримали реальні результати: у зв’язку із застосуванням до боржників санкцій Закону #ЧужихДітейНеБуває стягнули 23,3 мільйона гривень аліментів на користь майже 17 тисяч дітей», – зазначила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук.

За словами Оксани Сальчук, з початку дії законодавчих нововведень від 6 лютого 2018 року державні виконавці винесли 4137 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Складено 454 протоколи про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 КУпАП, з яких направлено до суду 384. Суди винесли 42 постанови про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Також видано 68 довідок про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України.

«Ми прагнемо змінити підходи до роботи державної виконавчої служби, надавати громадянам якісний державний сервіс, захищати і відстоювати їхнє право на відновлення справедливості», – наголосила очільниця Рівненської юстиції.

Нагадаємо, що в межах реалізації ініціативи #ЧужихДітейНеБуває Міністерство юстиції відкрило Єдиний реєстр боржників, які мають заборгованість по аліментах понад 3 місяці https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Діють мобільні групи державних виконавців з ліквідації заборгованості зі сплати аліментів і регіональний штаб з моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів.