09-10-201815:48

Ефективно та результативно: у Кропивницькому відбувся форум громадських організацій «Розвиток в партнерстві»

У приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати у Кропивницькому відбувся  форум громадських організацій «Розвиток в партнерстві».

Форум проходив під патронатом державної виконавчої служби Мін'юсту та Міністерства соціальної політики України та за сприяння заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлани Глущенко та заступника Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександри Чуркіної.

«Я дуже рада, що існують такі платформи, як сьогоднішній форум, які дозволяють співпрацювати громадським організаціям із представниками влади і чути одне одного. Впевнена, що сьогоднішній захід дасть змогу підтримувати і створювати сприятливе середовище для розвитку громадянського суспільства в Україні. І назва заходу несе дуже правильний месседж – лише у партнерстві ми можемо розвиватися, реалізовувати перспективні ідеї і змінювати життя громади на краще!», - зазначила Світлана Глущенко.

У свою чергу Олександра Чуркіна наголосила на тому, що активне, сильне, впливове, розвинене громадянське суспільство є важливими елементом будь-якої демократичної системи.

«Взаємодія держави з громадянським суспільством на основі партнерства необхідна для розвитку України як правової, демократичної і соціальної держави. На сьогодні, багаторічний досвід демократичних держав світу засвідчує, що саме громадська участь дозволяє досягти більшої ефективності в багатьох сферах суспільного життя - від реалізації соціальної політики до сфери державного управління», - наголосила заступник Міністра соціальної політики.

Захід, організований ГО «Центр громадських ініціатив - Центральний регіон», ГО «Спілка жінок України» та  ГО «Соціальна справедливість», став платформою для дискусії, обміну досвідом та налагодження партнерства між представниками громадянського суспільства, органів державної влади та місцевого самоврядування, медіа та експертного середовища. За словами організаторів, головною метою заходу було налагодження співпраці між владою та громадським сектором, консолідація зусиль громадських організацій в регіоні, презентація успішних практик взаємодії.

Анна Воронцова, представник ГО «Спілка жінок України» та ГО «Соціальна справедливість», підтримала ініціативу і зазначила: «За останні декілька років Україна впевнено утвердилася на шляху реформ, в основу яких було покладено європейські стандарти. Одним з напрямів такого реформування стали зміни, які були впровадженні Міністерством юстиції у виконавчому провадженні та у діяльності виконавчої служби в цілому. Насамперед йдеться про ті зміни, які стосуються захисту прав жінок і дітей. Ми з вами маємо стати рушійною силою для справжньої еволюції у сфері «дитячого питання» та державної підтримки того з батьків, які самостійно виховують дітей, адже майже половина українських дітлахів виховуються у неповних сім'ях. Для нас, представників громадськості, дуже важливо, щоб органи влади брали на себе зобов’язання щодо вирішення тих чи інших проблем».

Учасниками форуму стали всеукраїнські та місцеві громадські організації, асоціації органів місцевого самоврядування, представники органів державної влади та найбільші міжнародні донорські організації, представлені в Україні. Серед тем, які обговорювалися: регіональні практики впливу громадськості на формування та реалізацію державної політики; адвокаційна кампанія та місцева ініціатива; взаємодія громадських організацій та органів юстиції в напрямку реалізації правоосвітньої діяльності.