13-05-201912:57

Команда юстиції Полтавщини поєднала народну пісню та право

В одному з мальовничих куточків Полтавщини – Диканьці відбулося обласне мистецьке свято і улюблене народне гуляння полтавців «Пісні бузкового гаю». Завітала на фестиваль і команда юстиції Полтавщини.

У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" юристи облаштували інформаційний майданчик та розповіли присутнім про законодавчі ініціативи Міністерства юстиції України. Особливу увагу приділили інформаційним кампаніям «Відповідальне батьківство» та  «Чужих дітей не буває».

Правники поінформували артистів і глядачів про реалізацію пілотного проекту  із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства шляхом запровадження відшкодування послуги з догляду за дитиною.  Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» один із батьків протягом місяця після укладення відповідного договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання пакет документів. Призначення та виплата компенсації здійснюється у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на  1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

Звернули увагу фахівці і на ініціативу «Чужих дітей не буває», адже в неповних сім`ях діти також мають право на належне утримання. Тому ця ініціатива покликана ліквідувати заборгованості з виплати аліментів, що створювалися роками. Сьогодні не платити аліменти невигідно. До неплатників застосовують суттєві обмеження. Зокрема, можуть заборонити виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю, полювати; застосувати штрафні санкції від 20 до 50% від суми боргу. Крім того, боржника можуть притягти до суспільно корисних робіт або ж конфіскувати та продати активи майна.