12-03-201911:53

На Миколаївщині пройшли судові дебати серед студентів

Фінальний етап обласного турніру з судових дебатів відбувся 11 березня в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області. Турнір був організований спільно з Миколаївським відділенням Ліги студентів Асоціації правників України. Серед фіналістів – студенти Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова та Коледжу Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського.

За словами начальника миколаївської юстиції Романа Возняка, подібні конкурси є чудовою можливістю набрати практичного досвіду перед початком трудового життя. Таким чином можна не лише потренувати свої ораторські здібності, але й навчитися швидко орієнтуватися у ситуації та бути готовим до прийняття нестандартних рішень у межах закону.

Головував в дебатах суддя-спікер Ленінського районного суду м. Миколаєва Дмитро Губницький – це створило для студентів атмосферу справжньої зали суду. Втім і вимоги до команд були як до справжніх учасників судового процесу – обґрунтувати позицію, ґрунтуючись на матеріалах справи, принципах та положеннях чинного законодавства України.

Відзначимо, що за результатом судових дебатів перемогу в конкурсі здобула команда Коледжу МНУ ім. В.О. Сухомлинського «Форс-мажорки», відповідно 2 місце залишилося за командою НУК ім. адмірала Макарова «Ліговці».